O nas

W latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku pracownicy naukowi ówczesnej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie zakładają niewielką, pionierską w swoim charakterze firmę – Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe OLMEX Sp. z o.o. Kompensacja mocy biernej to podstawowy przedmiot jej działalności. Zakresem świadczonych usług OLMEX wyprzedza swoją epokę. W tamtejszej Polsce nikt tak naprawdę nie myśli o oszczędzaniu energii, a termin “kompensacja mocy biernej” dopiero zaczyna nabierać znaczenia.

20 lat później

Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe OLMEX S.A. jest już krajowym liderem na polskim rynku energetycznym. 

W nowy wiek, OLMEX, do tej pory Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością, wchodzi jako Spółka Akcyjna.

Mając na uwadze zapotrzebowanie polskiego rynku elektroenergetycznego OLMEX S.A. wprowadza do swojej oferty aparaturę wysokiego i średniego napięcia. 

Współpraca na bazie umów dystrybutorskich z takimi firmami, jak Koncar Instrument Transformers Inc. (Zagrzeb/Chorwacja) w zakresie przekładników oraz Tridelta Meidensha GmbH (Hermsdorf / Niemcy) w zakresie ograniczników przepięć sprawia, że w ciągu kilku lat Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe OLMEX S.A. staje się rozpoznawalną marką wśród dostawców wysokiej jakości aparatury stacyjnej.

Oprócz aparatury konwencjonalnej Przedsiębiorstwo realizuje dostawy, które dla innych dostawców okazują się zbyt dużym wyzwaniem takie, jak  dostawa przekładnika prądowego AGU-765 (poziom izolacji 750/950/2100 kV), czy dostawa przekładników kombinowanych typu VAU-420 na napięcie 400 kV.

Ciągłe badanie potrzeb rynku owocuje nawiązaniem współpracy z japońskim koncernem Hitachi, a następnie podpisaniem przez Przedsiębiorstwo w 2008 roku kontraktu na dostawę 16-polowej rozdzielnicy GIS na potrzeby Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Kontrakt zostaje zrealizowany w 2009 roku. Jest to pierwsza rozdzielnica GIS produkcji Hitachi dostarczona do Europy!

2006 nowa siedziba

Przedsiębiorstwo przenosi się do nowoczesnego, wybudowanego od podstaw, kompleksu biurowo-produkcyjnego w Wójtowie – zaledwie pięć kilometrów od granic Olsztyna.

2008 POSZERZENIE ZAKRESU DZIAŁANOŚCI

Przedsiębiorstwo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów rozpoczyna działalność związaną z realizacją inwestycji energetycznych na zasadach „zaprojektuj i zbuduj”.

W całej Polsce działają regionalne przedstawicielstwa firmy

Lokalizacja – Siemianowice Śląskie, Warszawa, Wrocław, Lublin i Łódź – nie jest przypadkowa. Regionalne biura swoim zasięgiem pokrywają całą Polskę.

KNOW - HOW

Przedsiębiorstwo od wielu lat ściśle współpracuje z kadrą naukową ośrodków akademickich na terenie całego kraju.

OLMEX S.A. to jakość, rzetelność i fachowość

Osiągnięcia, sprawdzonej, mogącej się pochwalić ponad 30-letnią tradycją firmy, nie pozostają bez echa. OLMEX S.A. jest laureatem wielu nagród branżowych. Między innymi w 2005 roku Przedsiębiorstwo  otrzymało nominację do nagrody gospodarczej przyznawanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dwa lata później spółkę wyróżniono nominacją w konkursie „Gazele Biznesu 2006” przyznawaną za bardzo dobre wyniki finansowe, dynamiczny rozwój oraz rzetelność w kontaktach biznesowych. W 2007 r. podczas targów energetycznych ENERGETAB 2007 firma otrzymała wyróżnienie za produkt innowacyjny, a podczas targów Elektrotechnika – nagrodę prezydenta RP Lecha Wałęsy.
W swojej aktywności Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowego OLMEX S.A. nie ogranicza się jedynie do działalności gospodarczej i naukowej. Firma angażuje się także w liczne akcje społeczne i charytatywne. Nieodłączną cechą nowoczesnego przedsiębiorstwa jest odpowiedzialne zarządzanie aspektami jakościowymi oraz środowiskowymi. Biorąc to pod uwagę w 2003 roku rozpoczęto prace związane z wdrożeniem w Przedsiębiorstwie norm systemu zarządzania jakością, a w 2004 roku uzyskano certyfikaty potwierdzające skuteczność w/w systemu. Na przestrzeni lat system ten był modyfikowany ora zaczął obejmować kolejne aspekty funkcjonowania Przedsiębiorstwa (środowisko, BHP). W chwili obecnej zintegrowany system zarządzania obejmuje wszystkie te zagadnienia. Potwierdzeniem skuteczności prowadzonych procesów jest fakt uzyskania certyfikatów wydanych przez niezależne instytucje audytujące.

Ciągły rozwój

Od wielu lat Przedsiębiorstwo współpracuje z kontrahentami  zagranicznymi i dzięki tym kontaktom uzyskuje dostęp do najnowszych technologii. Tradycją stały się już organizowane przez Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe OLMEX S.A. coroczne seminaria energetyczne. Uczestniczą w nich goście, którzy mają realny wpływ na kształt polskiego rynku energetycznego. Prelegentami są zaproszeni specjaliści z całego świata. W taki właśnie sposób OLMEX S.A. przyczynia się do rozpowszechniania najnowszych technologii i trendów na krajowym rynku.

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo skorzystać z bogatej oferty Przedsiębiorstwa Badawczo-Wdrożeniowego OLMEX S.A.
Specjalizujemy się w budowie i modernizacji obiektów elektroenergetycznych oraz sprzedaży aparatury średniego i wysokiego napięcia. Nasi specjaliści zawsze służą Państwu pomocą.

DANE ADRESOWE

Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe "OLMEX" S.A.

© OLMEX SA All Rights Reserved.